Ndërlidhjet

RAMALLAH


Zyrtarë palestinezë informojnë se një gazetar italian është vrarë nga predha e një tanksi izraelit në qytetin Ramallah të Bregut Perëndimor. Zyrtarë të spitalit të qytetit thonë se kanë dijeni për identitetin e të vrarit dhe ai është Rafaele Çirielo, reporter i së përditshmes italiane “Corriere della Sera”.
XS
SM
MD
LG