Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian, organi ekzekutiv i Bashkimit Evropian, e përshëndeti Marrëveshjen e ndërmejtësuar nga BE-ja në Beograd, për bashkësinë e re shtetërore “Serbia dhe Mali i Zi” si “lajm të mirë për Evropën dhe ardhmërinë e Ballkanit perëndimor në rrugën për në Bashkimin Evropian”.
Zëdhënësi i Komisionit, Gunnar Wiegand ka thënë në konferencë për shtypin në Bruksel se “Marrveshja është hap i madh përpara në sigurimin e stabilitetit në mbarë rajonin”.
XS
SM
MD
LG