Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti I Shteteve të Bashkuara ,George Bush ka theksuar se adminitrata e tij ka të gjitha opsionet në tryezë ndërkohë që Departamenti i Mbrojtjes formulonë politikën e armatimit bërthamor për të zbrapsur çfardo sulmi kundër Amerikës-duke përfshirë ato nga Iraku dhe Irani.
George Bush tha mbrëmë në konferencë për shtypin në Shtëpinë e Bardhë se arsyeja që Amerika ka armatim bërthamor është që këto armë të shërbejnë si zbrapëse të sulmuesve potencialë.
Presidenti ka thënë se Shtetet e Bashkuara duan t,u bëjnë shum të qartë vendeve se ato nuk mund të kërcënojnë Shtetet e Bashkuara, apo të përdorin armët për shkatërrim në masë kundër Amerikës, aleatëve dhe miqëve të sajë.
XS
SM
MD
LG