Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush tha se shpreson se një marrveshje për reduktimin e armëve bërthamore mund të nënshkruhet në samitin e ardhëshëm midis tij dhe presidentit rus, Vlladimir Putin, gjatë muajit maj në Moskë.
George Bush i ka bër këto komente pas takimit të sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Donald Rumsfeld në Pentagon me ministrin rus të Mbrojtjes ,Sergej Ivanov.
George Bush ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Rusia akoma nuk kanë vendosur nëse mijra armë bërethamore do të asgjësoheshin apo vetëm do të mënjanoheshin dhe deponoheshin.
XS
SM
MD
LG