Ndërlidhjet

SANA


Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara,Dick Cheney vazhdon turneun në Lindje të Afërt me një ndalim të shkurtër në Jemen ku do të takojë presidentin Ali Abdullah Saleh dhe do të udhëtojë në Oman.
Duke folur dje në Egjipt, nënpreisdenti Cheney tha se Shtetet e Bashkuara janë duke bashkëpunuar me Jemenin për parandalimin e forcave al Kaidase të ri-grupohen në vend.
XS
SM
MD
LG