Ndërlidhjet

MUSKAT/OMAN


Nënpresidenti amerikan, Dick Cheney takoi liderët e Omanit dhe Jemenit gjatë ditës dhe diskutoi me ta luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit, Irakun dhe Lindjen e Afërt.
Nënpresidenti Cheney ndodhet në një turne 11 vendeve të Lindjes së Afërt që të vlerësojë përgjegjet ndaj presioneve të Shteteve të Bashkuara kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG