Ndërlidhjet

SHKUP


Njësitet e policisë së re multietnike të Maqedonisë kanë hyrë sot paqësisht në Radushë, zonë e dikurshme konfliktesh midis ish UÇK-së dhe forcave qeveritare, njoftoi zëdhënësi i qeverisë, Zoran Tanevski.
Ai tha se deri tash, 52 nga 130 fshatrat janë vënë sërish nën kontrollin e forcave qeveritare bashkë me 25 fshatra të tjera ku policia patrullon gjatë ditës.
XS
SM
MD
LG