Ndërlidhjet

UASHINGTON


“Shtetet e Bashkuara përshëndesin marrëveshjen e arritur ndërmjet Serbisë e Malit të Zi për krijimin e një shteti të ri dhe për shtyerjen e çështjes së pavarësisë së Malit të Zi edhe për tri vjet” – ka thënë mbrëmë vonë, zëdhënësi i departamentit të shtetit, Richard Boucher.
Ai poashtu ka thënë se “Uashingtoni i është mirënjohës rolit të Evropës, e veçanërisht diplomatit të lartë të Bashkimit Evropian, Javier Solana”
XS
SM
MD
LG