Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Trupat kanadeze dhe amerikane kanë vrarë tre luftëtarë të dyshuar të al–Qaidës apo pjesëtarë talibanë, në një konfrontim në malet në lindje të Afganistanit, ka informuar një zyrtar ushtarak kanadez.
Në luginën Shah e Kot të Afganistanit po zhvillohet një operacion për kapjen e luftëtarëve të mbetur talibanë apo të al-Qaidës, që udhëhiqet nga trupat e Kandasë.
XS
SM
MD
LG