Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë përshëndetur tërheqjen e trupave izraelite nga hapësirat urbane në territoret palestineze duke e vlerësuar atë “si një zhvillim pozitiv”. Por, është ripërsëritur kërkesa për tërheqjen e plotë të forcave izraelite nga Bregu Përëdnimor dhe nga Rripi i Gazës. Duke folur në Fort Bragg të Karolinës së Veriut, presidenti amerikan George Bush ka thënë se ai është i kënaqur me tërheqjen e forcave izraelite nga Ramallahu.
XS
SM
MD
LG