Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato të koalicionit kanë vazhduar kërkimet në luginën Shah-e-Kot, në Afganistanin Lindor për të gjetur pjesëtarë të talibanëve dhe të al-Qaidës, që besohet se strehoheshin në këtë rajon. Mirëpo, duket se pas dy javësh të luftimeve në këtë hapësirë mund të ndhodhë që shumë pak forca armiqësore kanë mbetur aty, - ka thënë një gjeneral amerikan.
XS
SM
MD
LG