Ndërlidhjet

XHEDË


Nën-presidenti amerikan Dik Çejni ka mbërritur në Arabinë Saudite ku do të diskutojë me princin Abdullah rreth gjendjes në Lindjen e Mesme si dhe fushatës së Shteteve të Bashkuara për parandalimin e zhvillimit të armëve bërthamore nga ana e Irakut. Më herët gjatë ditës zoti Çejni bisedoi me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikun Zajed bin Sulltan, i cili përsëriti kundërshtimin e vendit të tij kundër çdo sulmi të mundshëm ushtarak ndaj Irakut.
XS
SM
MD
LG