Ndërlidhjet

RAMALLAH


Pas takimeve me të dërguarin amerikan në Lindjen e Mesme, Antoni Zini, kryenegocijatori palestinez, Saeb Erekat, nënvizoi domosdoshmërinë e tërheqjes së plotë të trupave izraelite nga territoret e kontrolluara palestineze.
Takimet e veçanta të ditës së djeshme me kryeministrin izraelit, Ariel Sharon dhe udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat, gjenerali i pensionuar amerikan i vlerësoi si “mjaft pozitive”. Antoni Zini tha se pret që armëpushimi ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve të fillojë brenda tre ditëve.
XS
SM
MD
LG