Ndërlidhjet

BARCELONË


Në mbyllje të samitit të tyre dy ditësh në Barcelonë të Spanjës, liderët e Bashkimit Europian lëshuan thirrje formale për implementimin urgjent të rezolutës së Këshillit të Sigurimit për Lindjen e Mesme si dhe heqjen e kufizimeve për udhëtim, që Izraeli i ka imponuar udhëheqësit palestinez, Jaser Arafat.
XS
SM
MD
LG