Ndërlidhjet

BAGRAM


Zyrtarë ushtarakë të Shteteve të Bashkuara thonë se rreth 1 mijë ushtarë po vazhdojnë operacionet për gjetjen e asaj çka ka mbetur nga ofensiva në Afganistanin Lindor. Zyrtarët besojnë se në luftime është asgjësuar ajka e lidershipit ushtarak të Al-Kaidës. Majori amerikan, Brajën Hilfert, pohoi se gjatë kërkimeve janë gjetur armë, municione dhe materiale sekrete të shkruara në frëngjisht dhe arabisht.
XS
SM
MD
LG