Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se testimi i mbrëmshëm i sistemit të ri mbrojtës anti-raketave, ka rezultuar i sukseshëm. Rusia dhe Kina i kanë kundërshtuar planet amerikane për mburojën raketore, duke thënë se kjo mund të shpjerë në një garë të re armatimi.
XS
SM
MD
LG