Ndërlidhjet

ISLAMABAD


policia e Pakistanit njofton se dy amerikanë, e shoqja dhe e bija e një diplomati të Shteteve të Bashkuara, ndodhen në mesin e së paku pesë personave që u varënë gjatë sulmit me granata ndaj një kishe protestante në Islamabad e që la të plagosur edhe 40 të tjerë, në mesin e 70 njerzve që ndodheshin në meshë.
Askush nuk mori përgjegjësinë për sulmin, por presidenti Pervez Musharraf e kualifikoi si “akt sabotimi kundër interesave kombëtare të Pakistanit”.
XS
SM
MD
LG