Ndërlidhjet

TEHERAN


Zëdhënësi i qeverisë iraniane, Abdollah Zadeh tha se Teherani nuk do të kundërshtonte bisedime midis anëtarësh të parlamentit të Iranit dhe përfaqësuesish të qeverisë së Shteteve të Bashkuara, por se rrefuzon çfardo kushtëzimesh që do të ndërhynin në punët e brendëshme të vendit.
Javën e kaluar senatori amerikan, Joseph Biden fotoi anëtarë të paralamentit iranian të vizitojnë Uashinghtonin për bisedime, kurse zëdhënësi Zadeh ka thënë se ka ndjenjën se Irani do të parnonte çfardo forme të diskutimeve që do hiqnin mosbesimin midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG