Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Mbrojtjes së Tajvanit në Shtetet e Bashkuara dhe ka dënuar ate që e ka quajtur si “vringëllim shpate bërthamore” amerikane.
Zëvednës ministri i jashtëm i Kinës, Li Zhaoxing, krahas akuzës drejtuar Shteteve të Bashkuara për “vringëllim shpate bërtahmore” thotë se Pekini nuk kërcënon Amerikën dhe favorizon eliminimin e armatimit bërthamor.
XS
SM
MD
LG