Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i Dytë e ka dënuar si “barbare” vrasjen e arqipeshkvit të Kolumbisë, Isaias Duarte Cancino, mbrëmë në qytetin Cali nga pesrona të paidentifikuar.
Papa tha gjatë meshës së të dielës në Vatikan se argjipeshkvi ka paguar çmim të lartë për mbrojtjen energjike nga ana e tij të jetës njerzore dhe kundërshtimin e tij të vendosur ndaj çfardo forme të dhunës.
XS
SM
MD
LG