Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka shfaqur indinjatë të thellë për sulmin terrorsit kundër një kishe në Islamabad të Pakistanit me ç’rast u vranë pesë persona, në mesin e të cilëve edhe e shoqja dhe e bija e një diplomati amerikan që gjendeshin në meshën e së dielës.
Në një komunikatë, presidenti George Bush është zotuar se sulmuesit do të gjenden dhe do të nxirren para drejtësisë dhe ka thënë se sulmet e tilla kundër njerëzve të pafajshëm nuk mund të justifikohen kurrsesi.
Ndërkohë në Pakistan arriti shefi i Komandës Qendrore të ushtrisë amerikane, gjenerali Tommy Franks.
XS
SM
MD
LG