Ndërlidhjet

JERUSALEM


Në Lindje të Afërt ka vazhduar dhuna me katër të vrarë në incidente të veçanta, tre palestinezë dhe një izraelit, ndërkohë që i dërguari special i Shteteve të Bashkuara, Anthony Zinni përpiqet që të ringjallë negociatat paqësore midis Izraelit dhe palestinezëve.
Zinni kishte edhe një rundë bisedimesh, e treta me radhë me liderin palestinez, Yasser Arafat në Ramallah dhe dy herë ka biseduar me kryeministrin Izraelit, Ariel Sharon, që kur arriti në rajon.
XS
SM
MD
LG