Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ndimës sekretari amertian i Mbrojtjes, Paul Wolfowitz, thotë se testimet e sistemit të palnifikuar nacional të mbrojtjes raketore po tregojnë suksese impresive, pas provës së fundit të katërt të sukseshme që bëri Pentagoni para dy ditësh.
Ky sistem është paramenduar të mbrojë Shtetet e Bashkuara nga aftësitë e limituara raketore nga vende sikurse Iraku, Irani dhe Korea Veriore që presidenti George Bush i quajti “bosht i së keqes”.
XS
SM
MD
LG