Ndërlidhjet

XHAMU/INDI


Forcat e Indisë dhe Pakistanit kanë shkëmbyer zjarr të rreptë mortajash dhe armësh automatike përgjatë vijës së kontrollit në territorin kontestues të Kashmirit, duke i dhënë fund heshtjes një muajshe të artilerisë në ato rajone.
Ndërkohë, policia njofton se në incidente tjera dhune anembanë Kashmirit janë vrarë 13 persona.
Kryeministri i Indisë tha dje se raportet me Pakistanin mbesin të tensionuara.
XS
SM
MD
LG