Ndërlidhjet

PEKIN


Dhjetra mijë puntorë kinezë kanë marshuar në rajonet veri-lindore të vendit duke protestuar kundër korrupsionit dhe pagave që nuk u janë paguar ka 18 muaj.
Qendra për të Drejtat e Njeriut dhe Demokraci me seli në Hong Kong njoftonë se rreth 30 mijë puntorë nga afro 20 fabrika shtetërore protestuan para zyrës së autoriteteve qeveritare në Liaoyang dhe kërkuan edhe lirimin e liderit të arrestuar të puntorëve,Yao Fuxin.
XS
SM
MD
LG