Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit,Colin Powell i ka premtuar në Uashington kryeprokurorses së Tribunalit të Kombeve të Bashkuara për krime lufte,Carla del Ponte se Shtetet e Bashkuara do të ndihmojnë për kapjen e të dyshuarave dhe ofrimin e informatave për gjykimin e tyre.
Si Carla Del Ponte ashtu edhe Colin Powell kanë thënë se autoritetet jugosllave nuk bashkëpunojnë me Tribunali dhe presioni ndaj tyre do të vazhdojë.
XS
SM
MD
LG