Ndërlidhjet

JERUSALEM


Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara ,Dick Cheney arriti në Izrael dhe do të përpiqet që të mbështesë negociatat për armëpushim midis Izraelit dhe palestinezëve, ndërkohë që aty gjendet edhe i dërguari special amerikan, Anthoni Zinni.
Disk Cheney, i cili gjendet në një turne 11 vendeve në Lindje të Afërt do të ketë bisedime me udhëhqeqjen më të lartë izraelite dhe ka lënë të hapura mundësitë për takime edhe me zyrtarë palestinezë.
XS
SM
MD
LG