Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti Jugosllav, Vojisllav Koshtunica ka deklaruar se do të japë dorëheqje nga posti dhe funksionet, nëse dy parlamentet republikane dhe ai federal, për çfardo arsye nuk e ratifikojnë Marrvëshjen për bashkësin e re shtetërore “Serbia dhe Mali i Zi” deri në qershor.
Koshtunica ka vlerësuar se “me këte marrëveshje për shtetin e ri ka përfunduar procesi i dezintegrimit të vendit të tij dhe Ballkanit në përgjithësi”.
XS
SM
MD
LG