Ndërlidhjet

VLLADIVOSTOK


Zyrtarë ushtarakë në Rusi njoftojnë se njësi të këmbësorisë, mbrojtjes ajrore dhe mbrojtjes së kufijve, kanë nisur një manovër të gjerë ushtarake në rajonin lindor Sakalin dhe ishujt Kurije. Sipas zyrtarëve stërvitjet janë të fokusuara në lëvizjen e shpejtë dhe bashkëpunimin mes strukturave të ndryshme brenda ushtrisë si dhe policisë lokale dhe shërbimeve të emergjencës.
XS
SM
MD
LG