Ndërlidhjet

BETLEHEM


Trupat Izraelite kanë përfunduar tërheqien nga Betlehemi dhe rajonet tjera palestineze të okupuara së voni, njofton armata izraelite.
Tërheqia pasoi një varg takimesh midis zyrtarëve izraelitë dhe palestinezë të sigurisë të ndërmjetësuara nga i deleguari i Shteteve të Bashkuara, gjeneraliAnthony Zinni.
Presidenti George Bush ka shfaqur optimizëm se i deleguari Zini po arrin progres në përpjekjet për negocimin e armëpushimit midis Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG