Ndërlidhjet

TIRANË


Parlamenti i Shqipërisë shkarkoi prokurorin e përgjithshëm, Arben Rakipi pasi deputetët e akuzuan ate për jokompetencë profesionale dhe përulje ndaj ndikimeve politike.
Vendimi u mor pasi 78 deputetë votuan në favor të mocionit të mosbesimit që e propozoi opozita.
Liderei i opozitës, Sali Berisha akuzoi Arben Rakipin për sjellje sikurse të “komisarit politik”.Ai ka thënë se Rakipi ka bashkëpunuar në krime të rënda politike.
XS
SM
MD
LG