Ndërlidhjet

HJUSTON


Bashkimi Evropian me gjasë do të ndërlikohet sërish në krizë të re në Serbi, por kësaj here mund të jetë në anën e presidentit jugosllav,Vojisllav Koshtunica,i cili tha se do të jepte dorëheqie nëse parlamentet republikane nuk ratifikonin marrveshjen për ri-rregullimin e raporteve midis Serbisë dhe Malit të zi, vlerëson agjencia amerikane për studime strategjike Stratford.
Këte potez të Koshtunicës, Stratford e vlerson si një hap të mëtejshëm në luftën për pushtet me kryeministrin e Serbisë, Zoran Xhinxhiq.
Agjencia vlerëson se Jugosllavia, Serbia dhe Mali i Zi hyjnë në periudhën e mosmarrveshjeve politike.
XS
SM
MD
LG