Ndërlidhjet

UASHINGTON


Beogradi doemos duhet të vazhdojë bashkëpunimin me Tribunalin e Kombeve të Bashkuara për krime lufte dhe të përmbushë obligimet tjera ndërkombëtare me qëllim të vazhdimit të marrjes së ndihmës nga Shtetet e Bashkuara, tha Departamenti amerikan i Shtetetit.
Vlerësimin lidhur me ndihmën amerikane dhe bashkëpunimin e Beogradit me Gjykatën e Hagës do ta bëjë Stejtdepartamenti deri nga 31 marsi.
XS
SM
MD
LG