Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush tha se do të shkojë për vizitë në Peru gjatë javës, megjithë sulmin me bombë të vendosur në veturë përtej ambasadës amerikane në Lima që la të vdekur 8 njerëz dhe 30 të plagosur.
“Një grusht terroristësh nuk mund të më ndalin të bëj ate që duhet bërë, e kjo është promovimi i miqësisë në hemisferë, dhe për ne fqinjët janë të rëndësishëm”, tha në Uashington presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG