Ndërlidhjet

JERUSALEM


Pas takimit të të deleguarit të Shteteve të Bashkuara, Anthoni Zinni me liderin Palestinez,Yasser Arafat në Ramallah, zyrtarët izraelitë dhe palestinezë të sigurisë do të vazhdojnë gjatë ditës bisedimet, që Izraeli i vuri në pyetje pas sulmit të djeshëm vetvrasës me bomba në Jerusalem.
Takimi do të mbahet në rezidencën e ambasadorit amerikan, Daniel Kurtzer, në rrethinën e Tel Avivit dhe do të kryesohet nga vetë gjenerali Zinni.
XS
SM
MD
LG