Ndërlidhjet

EL PASO/TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush u ka kërkuar ligjvënësve amerikanë të miratojnë lëvrimin e 27 miliardë dollarëve në fonde emergjente që do të shpenzohen në luftën kundër terrorizmit.
Pakoja është e dyta e këtij lloji, pas 40 miliardë dollarësh që aprovoi Kongresi menjëherë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Nju Jork dhe në Uashington.
XS
SM
MD
LG