Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Bosnjë e Hercegovinë mbylli sot zyrat e saja në Sarajeve dhe në Mostar për shkak të kërcënimeve të raportuara për sigurinë.
Zëdhënësja Karen Williams tha se ambasada do të rihapet në kohën e përshtatshme, duke mos dhënë hollësi tjera.
Televizioni myslimano-kroat raportoi dje se policia arrestoi një person të dyshuar për komplotim sulmi ndaj ambasadës amerikane.
XS
SM
MD
LG