Ndërlidhjet

KABUL


Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara, Robert Patrik John Finn mori detyrën në Kabul e tha se caktimi i tij demostron zotimet e Amerikës ndaj Afganistanit të dërrmuar nga luftërat.
Në një komunikatë, ambasadori tha se Afganistani meriton shansën për mëkëmbjen e jetës dhe bashkësia ndërkombëtare është zotuar se do t’i japë këte shansë.
XS
SM
MD
LG