Ndërlidhjet

SARAJEVË


Komandanti SFOR-it, forcave të udhëhequra nga NATO në Bosnjë, gjenerali amerikan, John Sylvester ka thënë se operacioni pë arrestimin e Radovan Karaxhiqit është gjithmonë në vijim e sipër dhe është vetëm çështeje kohe kapja dhe nxjerrja e tij para drejtësisë në Hagë.
Radovan Karaxhiq është i akuzuar për krime lufte nga Tribunali i Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG