Ndërlidhjet

SHKUP


Njësitet etnikisht të përziera të policisë së Maqedonisë kanë hyrë sot pa incidente në Vaksincë dhe në Llojan të Kumanovës, zona të dikurshme konflikti midis luftëtarëve të UÇK-së së demobilizuar dhe forcave qeveritare.
Zëdhënësi i qeverisë, Zoran Tanevski tha se në Vaksincë “ka patur një farë rezistence nga banorët vendorë, por problemi i vogël ka qenë zgjidhur lehtë”.
XS
SM
MD
LG