Ndërlidhjet

SARAJEVË


Terroristët e Al-Kaidës kanë planifikuar sulme në ambasadat amerikane dhe evropiane në Sarajevë – i ka deklaruar një zyrtar i Bosnjes, agjensisë AP. Ai ka saktësuar se të dhënat informative janë siguruar nga kryeqendra e Bullgarisë, ku anëtarë të Al-Kaidës kishin vendosur që në Srajevë të stimulonin diç të ngjashme me atë që ndodhi në Nju Jork në shtator të këtij viti.
XS
SM
MD
LG