Ndërlidhjet

MONTERREI / MEKSIKË


Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka njoftuar se “është mjaft i bindur që lideri iraken, Sadam Husein, posedon armë të shkatërrimit në masë, por Shtetet e Bashkuara nuk kanë plane të afërta për të sulmuar Irakun”. Në një fjalim të mbajtur gjatë vizitës së tij në Meksikë, Xhorxh Bush tha se Shtetet e Bashkuara do të konsultojnë miqtë dhe aleatët se si mund të merren me regjimin e Irakut.
Bush tha se Shtetet e Bashkuara do donin të shikonin ndryshim të udhëheqjes në Irak.
XS
SM
MD
LG