Ndërlidhjet

LIMA / PERU


Rreth 7 mijë policë dhe ushtarë janë vënë sot në gadishmëri të lartë në Peru, ndërsa protestat e para kanë nisur me rastin e vizitës së presidentit amerikan, George Bush në kryeqytet. Lima u trondit të mërkurën në mbrëmje nga shpërthimi i një auto-bombe jashtë ambasadës amerikane, e cila vrau 9 persona. Presidenti Bush tha se ky akt nuk do ta pengojë të vizitojë Perunë.
XS
SM
MD
LG