Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, ka paralajmëruar Indinë të mos bëjë asnjë hap agresioni, pasi do të pëballet me, siç ka thënë ai, “një përgjigje dërrmuese”. Në fjalimin me rastin e Festës Kombëtare të Pakistanit, presidenti Musharraf ka thënë se vendi i tij posedon një fuqi të madhe ushtarake dhe India nuk duhet të krijojë asnjë ide të gabuar.
XS
SM
MD
LG