Ndërlidhjet

UASHINGTON / ISLAMABAD


Departamenti amerikan i Shtetit ka njoftuar se ka urdhëruar largimin e të gjithë diplomatëve jo shumë të rëndësishëm dhe familjeve të tyre nga Pakistani. Zëdhënësi i departamentit tha për gazetarët se urdhri është dhënë pas rishikimit të situatës së sigurisë për amerikanët në atë shtet të Azisë Qëndrore.
Siç njofton një zëdhënëse e ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Islamabad, procesi tanimë ka nisur.
XS
SM
MD
LG