Ndërlidhjet

BAGRAM AFGANISTAN


Zëdhënësi trupave amerikane në Afganistan, Majori Hilferti, ka bërë të ditur sot se një sasi e madhe armësh dhe municionesh u zbulua në ish vendstrehimet e talibanëve dhe luftëtarëve të Al-Kaidës në zonën lindore të provincës Paktia.
Armatimet e gjetura gjatë operacionit Anakonda do të kalojnë në duart e qeverisë së re afgane.
XS
SM
MD
LG