Ndërlidhjet

JERUZALEM


Asnjë marrëveshje për armëpushim nuk u arrit edhe në raundin e djeshëm të bisedimeve izraelito-palestineze, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara.
I dërguari special i Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme, Antoni Zini, u takua dje në mbrëmje me zyrtarë të lartë izraelitë dhe palestinezë të sigurisë, në një kohë kur të paktën 8 vetë humbën jetën si pasojë e vazhdimit të dhunës.
XS
SM
MD
LG