Ndërlidhjet

SEUL


Korea e Veriut dhe ajo e Jugut kanë bërë të ditur në një deklaratë të përbashkët, se këshilltari për çështjet e sigurisë i presidentit koreano jugor Kim Dae Jung, do të vizitojë Korenë e Veriut javën e parë të prillit, në përpjekje për të ulur tensionin midis dy shteteve.
Gjatë vizitës pritet që të diskutohen çështje me rëndësi të përbashkët si dhe situata e rëndë, me të cilën po përballet populli korean.
XS
SM
MD
LG