Ndërlidhjet

BEJRUT


Ministrat e jashtëm të vendeve arabe nga takimi në Bejrut, para samitit të së mërkurës, thanë se ata duan paqë në Lindje të Afërt, por jo me “çmim të dorëzimit”.
Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe,Amr Moussa tha para ministrave se Lindja e Afërt ballafaqohet me ardhmëri të paqartë- “drejtësi apo paqë ose anarki totale dhe konfrontim”.
XS
SM
MD
LG