Ndërlidhjet

KABUL


Një grup prej 100 ushtarësh britanikë arriti në Afganistan që të fillojë misionin kundër elementeve të mbetura të forcave të al Kaidës dhe talibanëve.
Britania planifikon të dërgojë edhe 1.600 trupa plotësuese, të cilët do të veprojnë krahas me forcat Amerikane.
Ndërkaq, zëdhënësi i armatës Amerikane njofton se forcat e koalicionit anti-terrorist janë duke i dorëzuar administratës së re afgane armatime që ata i kanë zënë nga forcat talibane dhe al Kaidase.
XS
SM
MD
LG